Tööaja mõõtmise rakendus aitab vähendada töökoormust ning väheneb sellise töö maht, mis ei nõua erilisi teadmisi ja see ei tähenda, et raamatupidajate töö on vähe tähtis. Kaugeltki mitte, hoopis vastupidi, raamatupidaja saab tegeleda asjadega, mis tõeliselt tähtsad on. 

Aega on mõõdetud ammustest aegadest. Alustati päikesest, kuust ja tähtedest. Aega on mõõdetud ka vee ja liiva abil. Kellasid oli vaja selleks, et minna aja mõõtmisel täpsemaks, kui looduse poolt pakutud tsüklid. Põhjuseks oli see, et enam ei piisanud lihtsalt päeva järgi aja määramisest. Mida aeg edasi seda olulisemaks muutus täpse aja määramine. Kui liikuma hakkasid rongid, siis oli oluline teada, mis kell tuleb minna rongijaama. Siis ei piisanud, sellest, et rong läheb esmaspäeval, vaid oli ka vaja teada mis kell esmaspäeval. 

Tänapäeval on suures osas käekelladest asendunud hoopis nutitelefoniga. Peale selle on nutitelefonil ka äratuse funktsioon. Kellast on saanud eelkõige aksessuaar inimese randmel. Nutitelefon loodud juba nii võrd multifunktsionaalseks ja on inimese tähelepanust saanud suure osa, siis on leitud võimalus selle kasutamiseks ka tööelus. On loodud telefoni rakendused, mis mõõdavad töötajate tehtud töötunde. Kuna nutitelefonid on peaaegu valdaval osal tööealistest inimestest, siis on sellisel tehnoloogial arenguruumi, sest kasutajaid jätkub. Nagu öeldakse inimene nii palju mugav, et läheb nagu vesi, kõige otsemat ja mugavamat teed. Kujuta ette, kui sulle antakse valida, kas märkida mingit tegevust paberil pliiatsiga või kasutada selleks moodsat tehnoloogiat nutitelefonis. Kuma Sa valid? Jah, ma valin ka kergema tee. Väga palju kiiremini saab see tegevus tehtud. Peale selle kaob ära mure pliiatsi ja paberi pärast – sest nutitelefonis ja lauaarvutis on info olemas, ei pea muretsema, et paber sai märjaks ja tekst kustus. Nüüd saab usaldada iseend, ei pea kartma, et raamatupidamiseosakonnas on numbrid valesti kokku liidetud. Sest töötaja sisestab tööaja ise ja see arvutatakse automaatselt kokku masinaga. Kadunud on inimeksimuse faktor.

Eriti mõnus on sellise rakenduse kasutamine töökohtades, kus töö koosneb väga erinevatest protsessidest ja kui tööl on erinev tunnihind või tükihind. Kujuta ette olukorda, kus Sa pead päeva jooksul tegema erinevaid töid ja need erinevad tööd ka paberil fikseerima. Sa pead minema selle paberi juurde või kandma oma ülitähtsat paberit (millest sõltub Su sissetulek) koguaeg endaga kaasas. Kas pole mitte tüütu. Aga nutitelefon on Sul alati kaasas, peaaegu alati. Kui lihtne on Sinna see info sisestada. Kui mõnus on sellest vaadata tööplaane, ei pea töödejuhataja/ülemuse juurde minema ja oma tööplaani kas meelde jätma või paberil saama. Küll see elu on mugavaks läinud. Kas pole.

Peale selle, et töötaja tööprotsesside sisestamine on muutunud digitaalseks on muutunud ka tööplaneerimine ja aruandlus digitaalseks. Kui töötaja sisestab tööaega siis juht saab aruande tehtud töödest ja kulunud aegadest. Mis veel põnevam, kui töö käib masinatega, siis on neid võimalik jälgida ka GPS seadmetega kaardil. Kujuta ette olukorda, kus Sul on käsil millegi vedamine ja sa tahad teada, kui kaugel see konkreetne masin objektist on, Sul piisab vaid vaadatata rakenduses olevasse funktsiooni ja voila ongi teada, kus mis ja millal jõuab.

Kui palju jääb aega üle kui lüüa 2 kärbest ühe hoobiga. Töötaja sisestades tehtud töö koos ajaga, millal ta seda tegi ja hoobilt on olemas ka kokkuvõte tehtud töödest ja töötundide arv. Kas ole mitte tore.

Info liikumine muutub palju kiiremaks töötajate ja raamatupidamise vahel. Kadunud on paberite kontrollimine ja allkirjastamine. Mis lisaks mugavamale elule, hoitud on ka loodust. Sest pabereid ei pea välja printima nii suurtes kogustes. Eriti kui need printimised on vaja teha suurtes ettevõtetes.

Paraku on nii, et töötajate puudus on päris suur, mis mõjutab töötajate leidmist. Tööaja mõõtmise rakendus aitab vähendada ka töökoormust. Kusjuures väheneb sellise töö maht, mis ei nõua erilisi spetsialisti teadmis (paberitelt tööaja kontrollimine ja kokku arvutamine. Ei, see ei tähenda, et raamatupidajate töö on vähe tähtis. Kaugeltki mitte, hoopis vastupidi, raamatupidaja saab tegeleda asjadega, mis tõeliselt tähtsad on.