Kõrge seeduvus, hea söömus ja täielik stabiilsus säilitamisel on nõuded, millele maisisilo peab vastama, et tagada piima ja veiseliha tootmises suur jõudlus.

Maisisilo kvaliteet on alati ainult nii hea, kui suhtes tegevused on nõutavate reeglitele. Otsustavaks hea silo tegemisel on erinevad "seadistused" ja nende täpne järgimine protsessis (HACCP-põhimõttel). Tähelepanu! kõik punktid mängivad kõrgeima kvaliteediga silo tootmisel olulist rolli.

1. Õige aeg. Optimaalne KA sisaldus terves taimes 28-35% on võimalik saavutada, kui tärklise ladestumine on lõppenud (tõlviku KA  50-60%). See on siis, kui tera saab veel ise küünega lihtsalt murda. Varasem saagi koristus (KA vähem kui 30%) põhjustab soovimatuid kahjusid. Liiga hiline koristuse ajal (KA üle 35%) ei ole enam võimalik optimaalselt tihendada. Lisaks, surnud taimeosasid, mille külge on kinnitatud mustust ja kahjulikke mikroorganisme, suurendab riknemise ohtu ehk on suurenenud oht hallituse arenguteks.

2. Kasutades lisandeid. Maisi sileerimise puhul kasutataks lisandeid eelkõige selleks, et hoida kõrget energia taset maisisilos, mida soovitakse saavutada kõrge piima ja liha tootlikuse tarvis. Teiseks tasub lisandeid kasutada lõikepinna parema stabiilsuse tagamiseks ja kahjude minimeerimiseks.

3. Niite kõrgus. Et vähendada mustuse, samuti pärmide ja seente eoseid, mis on just alumise varre alal, peab niite kõrgus olema vähemalt 20 cm. Teadmiseks - iga 20 cm kõrgemalt niites energia sisaldus suureneb 0,1 MJ NEL/kg KA ja umbes 5 % vähenemist KA saagis.

4. Heksli pikkus. Optimaalne heksli pikkus võiks olla soovituslikult 4-8 mm. Iga tera tuleb purustada, et tagada tärklise seeduvus. Kui KA sisaldus jääb alla 30%, siis saab tulemust heksli pikkuse seadistamisega 10-12mm peale optimeerida.

5.  Siloauk. Sõltuvalt karja suurusest ja aastaegade vaheldusmisest võiks siloaugu suurused olla erinevad. Talvine siloseina liikumise kiirus stabiilsuse hoidmiseks peaks olema kuni 1,5 meetrit nädalas, aga soojal suvel vähemalt 2,5 m/nädalas. Seetõttu võib olla otstarbekas ehitada erineva suurusega augud, et sobitada nõutud söötmise määrad eri aastaaegadel.

6. Kogumine. Maksimaalne värske silo kihi kõrgus ei tohi ületada 30 cm. Tallamiseks kasutatav traktor peaks kihti tallama vähemalt 3 korda kiirusega all kui 6 km/h nii, et lõplik tihedus rohkem kui 230 kg KA/m3 augus.

7. Katmine. Põhiline soovitus on kasutada pealiskile all ka silopinda kopeerivat aluskile. Piirkonnas, kus suurel hulgal vareseid või muid linde soovitav täiendav katmine võrguga.

8. Silo fermentatsioon. Põhi fermentatsiooni protsess kestab 4-6 nädalat. Heterofermentatiivsete piimhappebakterite kasutamisel võiks olla kääritamise aeg 6-8 nädalat. Seda seetõttu äädikhappe tootmisel seda tüüpi bakterid oleks kontrolli all. Nii anname parema aeroobse stabiilsuse silole selle avades. Varasem silo avamine toob kaasa tarbetuid probleeme stabiilsusega - tulemuseks ülessoojenemine pärast hapniku sissetungi.

9. Avamine. Pärast augu avamist võib vale lõikamise tehnikaga oluliselt vähendada silo kvaliteeti. Põhimõtteliselt on soovitatav kasutada lõike tehnikat, mis jätab silo lõikepinna siledaks (silolõikur, frees).

Kõik see võib tunduda paljudele nii iseenesest mõistetavana, kuid seda iseenesest mõistetavuse viga ja tegemata jätmisi kohtan kahjuks igapäevaselt paljudes farmides.