Seminaril „Juhilt juhile ja põllumees põllumehele“ andsid soovitusi keerulisel ajal paremaks hakkamasaamiseks Trigon Dairy Farming Estonia juht Margus Muld ja Sadala Agro juht Ahti Kalde. Konsultant Karel Kuningas tutvustas põllumeestele Sadala Agros kasutusel olevat äppi TERAKE. Karel Kuningas: ilma andmeteta ei saa

... Sadalas on kasutusel äpp TERAKE, mis annab kiire ülevaate tehtust. Info sisestatakse viie nupule vajutusega. Äppi loojad on olnud tihedas koostöös põllumajandustootjatega ning on aru saanud millisest otsast tuleb tulemust mõõtma hakata. „TERAKE on kiire, lihtne ja täpne tööaja mõõtmise abimees, mis aitab jooksvalt täita vajaliku infoga põlluraamatut ning hoiab ettevõtte kulud kontrolli all. Kõik kulud on kontrolli all ehk Terake säästab kasutajale hulga aega ja raha - masinakulud, tarvikud ja materjalid, tööaeg ja juhtimiskulud. Kõik andmed lisatakse töö käigus tööprotsessis osaleja enda poolt, mis annab kõige täpsema ja vahetuma informatsiooni põllul toimuvast,“ rääkis Kuningas ja lisas, et äpi arendusele kulus 3 kuud aga 48 tunniga suutis kogu Sadala meeskond rakenduse edukalt tööle panna.

Aktiivne tööaeg on paremini planeeritud ja ei kulu tühja

Alustada tuleb masina valikust, seejärel töö nimetus ning järgmisena haakeriist. Neljas valik on põld, seda tuleb valida ainult siis, kui tööd tehakse põllu peal. Seejärel tuleb sisestada traktori mototunnid ning adblue ja vajadusel lisainfosse täpsustav kommentaar. Kui üks tööülesanne läbi saab, tuleb lõpetada eelnev töö ning kirjutada traktori mototunnid. Kui tööd tehakse põllu peal, siis on algus sama – tuleb valida masin, tööülesanne ja haakeriist. Neljandas etapis tuleb valida põld, kus tööd tegema hakatakse seejärel algus mototunnid ning tööd alustada. Töö lõpetamisel tuleb valida materjalid (kui on tehtud töö materjalidega) lisada sinna õige materjali nimetus ning kulunud kogus. Seejärel suunduda töö lõpetamisele ning kirjutada lõpu mototunnid ning vajadusel lisainfosse täpsemad kommentaarid.